Bobřík informatiky

Informatická soutěž pro žáky základních a středních škol

• Je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství.
  • Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií.
  • Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.
  • Soutěží se v pěti věkových kategoriích od 4. ročníku ZŠ po maturitu.
  • Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
  • Soutěžící vyplňují online test, v němž vybírají z několika odpovědí nebo přemísťují objekty na obrazovce.

Letošní 13. ročník probíhal, z důvodu epidemie, z našich domovů. Žáci od vyučujících obdrželi kód školy, přihlásili se do své kategorie a plnili zadané úkoly.

Naše škola se zúčastnila v kategoriích Benjamin – Prima, Kadet – Tercie, Senior – 3.L.

V kategorii Benjamin máme 6 úspěšných řešitelů a v kategorii Kadet 5 úspěšných řešitelů. Blahopřejeme a děkujeme i ostatním za jejich účast.

Věříme, že budete odměněni vyučujícími v předmětu IKT.

Mgr. Jindra Housková Kupková