Gratulujeme k 90. narozeninám

26. ledna 2021 oslavila paní Božena Gladková, dlouholetá obětavá profesorka Gymnázia a Střední pedagogické školy v Čáslavi, krásné 90. narozeniny.

Gratulanti v rouškách očekávali v nouzové době učitelku unavenou po všech prodělaných zdravotních potížích. Ale rok 1931 byl zřejmě dobrý ročník. Paní profesorka ruského jazyka se zotavila natolik, že její elán a především perfektní paměť vyrazily dech. Se svým pověstným laskavým rozzářeným úsměvem se seznámila s Mgr. Davidem Tichým, ředitelem naší školy, a přijala od něj blahopřání s kyticí květin. Další dárečky a gratulace předaly její tři bývalé žákyně: Mgr. Eva Drábková, zastupující Městský úřad v Čáslavi, Mgr. Jana Andrejsková a autorka tohoto textu.

Naší milé a trpělivé paní profesorce přejeme ještě hodně let alespoň v takové kondici, v jaké jsme ji zastihli, mnoho příjemných setkání a vzpomínání a hlavně dobré zdraví. Je pro nás, někdejší žáky s různým odstupem od maturity, i pro bývalé kolegy motivací, vzorem člověka, který se snaží překonávat i v tak požehnaném věku obtížné překážky.

Všechno nejlepší, paní profesorko Boženko!

Za gratulanty Mgr. Lada Marková