Hrou proti Aids

V týdnu od 16.září do 20.září čekala velmi zajímá zkušenost na žáky 4.lycea. Mohli si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, být v roli pedagogů a spolupracovat tak s osmými a devátými třídami. To se jim podařilo díky projektu nazvaným Hrou proti Aids. Celá tato akce probíhala v DDM Dominik v Kutné Hoře. Cílem toho projektu bylo seznámit žáky základních škol s možnostmi přenosu viru HIV, ale také s nechtěným otěhotněním a s dalšími pohlavními nemocemi.
V pondělí jsme byli na tyto témata zaškoleni a zbytek týdne jsme tyto informace předávali dál, dohromady nás navštívilo 12 škol, včetně tercie z našeho gymnázia. Všechny školy byli rozděleny do 5 skupinek, které následně obcházeli všech 5 připravených stanovišť. Děti se zde dozvěděly o cestách přenosu viru HIV, dále pak o těhotenství a jak se před ním bránit, pak si mohli vyzkoušet navlékaní kondomu, předvést pantomimu na téma sexualita anebo si vytvořit vlastní příběh nakaženého člověka.
Z vlastní zkušenosti musím říct, že ten týden komunikace s dětmi nám dal opravdu zabrat a byli jsme vyčerpaní. Alespoň jsme se opravdu ujistili, že práce s dětmi není tak růžová, jak se nám na první pohled zdá. Na druhou stranu to pro nás byla další velmi zajímavá zkušenost, předávali jsme užitečné informace, které můžou někomu v životě pomoc a zachránit mu dokonce život.

Za třídu 4.lycea Eva Švecová