Junior Náboj

Dne 22.11. se konala mezinárodní matematicko-fyzikální soutěž Junior Náboj, která je určena pro čtyřčlenné týmy žáků osmých a devátých tříd a odpovídajícím ročníkům osmiletých gymnázií. Naši školu reprezentovaly dva týmy složené ze studentů tercie.

Cílem soutěže bylo v průběhu dvou hodin řešit až 42 matematických a fyzikálních úloh a změřit si tak sílu s dalšími 930 týmy z České republiky, Slovenska a Polska.

Přestože naši terciáni soutěžili většinou s o rok staršími kvartány či deváťáky, podařilo se prvnímu týmu úspěšně vyřešit 22 úloh a předčit tak téměř 400 týmů a druhému týmu se podařilo úspěšně vyřešit 19 úloh.

Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho zdaru v příštím ročníku Junior Náboje.

Mgr. Monika Kolářová