KVINTA a soutěž Bobřík informatiky

Informatická soutěž pro žáky základních a středních škol je cílená na běžného žáka se zájmem o svět technologií. Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.

Soutěží se v pěti věkových kategoriích od 4. ročníku ZŠ po maturitu. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Soutěžní test vyplňují žáci online, odpovědi vybírají z několika odpovědí nebo přemísťují objekty na obrazovce.

I letos se do soutěže zapojila naše škola a v úterý 12. listopadu se národního kola v kategorii Junior zúčastnili všichni žáci kvinty. Z celkového počtu 19 žáků se celkem devět z nich stalo úspěšnými řešiteli a na prvním místě s nejvyšším možným počtem bodů se umístil David Svoboda.

Všem žákům děkuji za snahu, kterou vynaložili. Úspěšným řešitelům blahopřeji, Davidovi uděluji pochvalu za nejlepší možný výsledek a všem přeji mnoho úspěchů i do dalších ročníků soutěže.

Mgr. Martina Štefánková