Na výstavě Kostky

Rádi bychom poděkovali paní Aleně Losenické, která nám umožnila v industriálním prostředí Gumárny navštívit výstavu Kostky v době, která nám nejlépe vyhovovala s ohledem na naši výuku.

Výstavu uspořádal spolek Formanova Čáslav, z.s., jako součást Dvorků, doprovodného programu festivalu Formanova Čáslav a pro většinu studentů to bylo první „živé“ setkání s konceptuálním uměním. Bylo vidět, že umělecká tvorba Krištofa Kintery, Jiřího Davida, Kateřiny Strach Tiché a ostatních umělců studenty velmi zaujala a stala se námětem pro následnou diskuzi nad obsahem a formou výstavy. Tato, ač místy velmi bouřlivá, debata pro nás naplnila jednu z hlavních myšlenek výstavy, že „to, co nás vzájemně spojuje, má převahu nad tím, co nás rozděluje…“

Mgr. Jitka Pejřimovská