Školní výlet Ostrá

11. června 2017

Ve čtvrtek 1. 6. 2017 na Den dětí jsme se spolu s primou a několika staršími studenty vydali na školní výlet do světa rostlin Botanicus, kde se také mimo to nachází i historická vesnička s řemesly.

Vyráželi jsme autobusem v 8:00 z vlakového nádraží. Ve vesničce jsme měli 2 hodiny rozchod. Mohli jsme vyrábět svíčky, vytvořit vlastní loutku, namalovat si květináček, uplést provaz či košík, rýžovat zlato, vytvarovat si voňavé mýdlo z bylinek, vyrobit květinu, srdíčko nebo motýla z drátků, ozdobit perníčky a spoustu dalších zajímavých věcí. Také jsme navštívili hodovnu, ve které umí skvělé palačinky, bramboráky, grilované kuře, pečené brambory a osvěžující nápoje.

Poté jsme šli společně do krásných zahrad. Velké množství druhů rostlin udělalo všem radost, zejména paní profesorce Kořínkové. Nachází se tam tajemné bludiště (ve kterém se dobře hraje na babu), rozlehlé zahrady a také včelí úly.

Výlet jsme si moc užili. Bylo to poučné a zábavné. Děkujeme paní profesorce Slobodové, Novákové, Kořínkové a Fričkové, že nám umožnily zažít super den :)

sekunda