2.SOŠPg na prknech, která (pro někoho) znamenají svět

16. května 2013

9., 10. a 14. května ovládli ona pověstná prkna Malé scény Dusíkova divadla

studentky a studenti 2. SOŠPg pod režijním vedením Kláry Fidlerové. Na inscenacích Lotta umí skoro všechno (podle knížky Astrid Lindgrenové) a Mikulášovy patálie (4 povídky z pera René Goscinnyho) pracovaly dvě různé skupiny od listopadu v hodinách dramatické výchovy. Oběma inscenacím byl společný humor, živý hudební doprovod a hlavně zacílení na dětského diváka.   Proto za svůj největší úspěch mohou budoucí učitelé-divadelníci považovat nefalšovanou radost a bezvýhradné divácké zapojení dětí z 1.-5. třídy ZŠ Masarykova i těch nejmenších z MŠ Bojovníků za svobodu. Velice vstřícnými premiérovými diváky jim byli i studenti 1.b, 1.L a 3. SOŠPg specializace DV.

Díky  za to, že jste třem stům dětí a mladých lidí ukázali, že divadlo není mrtvé a že má cenu ho hrát a chodit se na něj dívat.

Klára Fidlerová