Adventní cestování - Vídeň

14. prosince 2016

Dne 8.12. se někteří žáci vydali na poznávací zájezd do Vídně.

Ráno jsme vyráželi v 5.00 hodin od vlakového nádraží autobusem. Cesta byla únavná, proto hodně z nás cestu prospalo. První naše zastávka byla zámek Schönbrunn, do kterého se zájemci z řad našich studentů i podívali. Potom nás čekalo centrum Vídně, kde jsme si prohlédli ty nejznámější památky. Nakonec jsme všichni dostali rozchod, a tak jsme mohli projít vánoční trhy, ochutnat speciality Vídně - jako například Kinderpunch, a dík tomu nasát tu pravou vánoční atmosféru.

U každé památky si žáci 1.lycea připravili povídání, a my se dozvěděli hodně nových zajímavých věcí. I když jsme pěkně promrzli, celý tento zájezd se nám všem moc líbil, ba dokonce jsme si odvezli nějaké suvenýry. Děkujeme paní profesorce Meszárošové, která tento zájezd organizovala, a také paní profesorce Pekárkové.
Eva Švecová, 1.L