Aktivity dramatické výchovy

31. května 2017

Konec roku přináší tradičně i řadu výstupů tohoto osobnostně vzdělávacího předmětu. Už na konci dubna měly své loutkové premiéry druhačky pedagogické školy. Ještě před praxemi (24. dubna v učebně č. 30) zahrály několik pohádkových příběhů pro žáky primy a sekundy.

Pozn.: Loutky do představení vznikly z velké části v rámci předmětu výtvarná výchova, za což patří profesoru Josefu Novákovi velký dík. Pak už se pozornost přenesla na maturitní absolventskou inscenaci „50 odstínů Dona Juana“ (4L) a festival Sítko v Brně a reprízy inscenace „Revizor“ (3L).

Veřejná generálka na praktické maturity proběhla 10. května 2017 na Malé scéně Dusíkova divadla, o den později si to pak studentky a student (Šimon Vágner v roli Dona Juana) zopakovali před maturitní komisí. Praktickou část maturity všichni také úspěšně obhájili.

Ještě v den praktických maturit 11. května 2017 se pro část školy konala repríza Gogolova Revizora v podání třetího lycea. Tato inscenace byla také přihlášena na festival divadla a výchovy JAMU v Brně s názvem Sítko. Naši studenti se ho nakonec úspěšně zúčastnili  (v neděli a pondělí 28. a 29. května), i když ne v plném počtu a jejich hra tak doznala četných improvizovaných změn. Ty však ve výsledku ocenila i vedoucí ateliéru DaV Silva Macková a podpořila nás v účasti na dalších ročnících festivalu. (Pozn. Přiložené foto je přímo z divadelní fakulty JAMU).

Na úplný konec roku se pak chystají krátké výstupy na zadané téma (1L) do zahrady čáslavské pobočky Diakonie ČCE a pohádka "Popelka" pro děti z mateřské školy (2L). Naši studenti také nebudou chybět na seminářích a představeních Dětské scény 2017 ve Svitavách (konkrétně studentky 2L).

Martin Domkář