Americká asistentka ve výuce angličtiny Lakka Benti

12. září 2017

Naše škola tento rok poprvé uspěla se žádostí zaslanou významné mezivládní Fulbrightově nadaci a získala na celý školní rok 2017-2018 americkou asistentku ve výuce angličtiny.

Nadace přitom letos obdržela více než 150 žádostí z celé republiky, mohla však na české školy umístit jen 30 asistentů. Považujeme za velký úspěch, že je mezi nimi i naše gymnázium a pedagogická škola.

Většina studentů tak bude mít možnost se v hodinách angličtiny setkávat s naší asistentkou Lakkou. Dorazila k nám z americké Minnesoty, kde v červnu dokončila bakalářské studium na prestižní University of Northwestern – St. Paul. Lakka se dlouhodobě zajímá o otázky lidských práv, má zkušenosti s prací s dětmi a mládeží. Lakka také dříve závodila v běhu a velmi ráda tráví čas v přírodě, chodí na výlety, hraje tenis a fotbal. Pomalinku se začíná učit česky.

Všichni se těšíme, že Lakka pomůže našim studentům angličtiny zlepšit komunikační dovednosti a dozvíme se od ní mnoho zajímavého o životě v USA.

Doufáme, že se Lakce v Čáslavi bude líbit a že se budeme všichni snažit, aby se tu cítila jako doma.

Vedení školy a učitelé angličtiny