Andrea Buchtová z II.G stráví 4 týdny na stipendijním pobytu v Německu

26. března 2013

Každý rok vyhlašuje Zentralle für Auslandswesen v Praze pro studenty středních škol v celé České republice soutěž v německém jazyce - Deutschwettbewerb 2013 a úspěšní řešitelé získávají stipendium v Německu.

Andrea Buchtová z II. ročníku gymnázia se stala jedním z úspěšných účastníků soutěže Deutschwettbewerb 2013 a jako výhru získala čtyřtýdenní jazykové stipendium v Německu.

Hlavní součástí soutěže bylo splnění tří úloh. Prvním úkolem bylo napsat slohovou práci na téma „Was ich über Deutschland weiß, was ich gerne kennen lernen und wissen möchte“, dále nahrát čtený text na téma Fasching a pohovořit o jednom z tradičních českých svátků.

Koncem března se Andrea dozvěděla, že byla vybrána mezi ty výherce, kteří se zúčastní čtyřtýdenního jazykového pobytu v Německu. Součástí pobytu bude kromě jazykového kurzu i návštěva některých německých měst a kulturních nebo sportovních akcí.

Ivana Frýbová, učitelka NEJ

Andrea Buchtová, II.G