Anglický kurz podruhé

17. června 2014

V těchto dnech probíhá na naší škole druhý týden s rodilými mluvčími

Oproti podobnému kurzu, který zde probíhál před několika týdny, zasedli do lavic studenti sexty, septimy a 3. ročníku gymnázia. Kurz bude probíhat celý týden od pondělí 16.6 do pátku 20.6. Tento týden k nám zavítal Chris St. Hilare z Los Angeles, který se zúčastnil i první části kurzu. Druhým
mluvčím je Guy Cheetham z Anglie. Po krátkém uvedení, ketré mluvčí zpestřili mnoha vtipnými poznámkami, jsme se pustili do konverzování. Ze začátku jsme se představili svým spolužákům a prozradili jsme pár zajímavostí a koníčků, které máme. Dále jsme si zkusili „Speed dating“. V této velice legrační hře jsme měli za úkol zaujmout druhého posluchače a bylo jedno jestli pravdivými nebo vymyšlenými historkami. Dalším velice zajímavým okruhem, kterému jsme se věnovali, byl americký a anglický slang. Druhý den jsme se věnovali stereotypům, které se váží k různým národnostem a také jsme se dozvěděli něco málo z filmového průmyslu. Co a jak se točí, kolik co stojí a mnoho dalších zajímavostí.
Profesorkám anglického jazyka děkujeme za možnost setkat se s rodilými mluvčími a netrpělivě očekáváme další dny strávené s mluvčími.