Babiččino údolí

16. června 2016

Ve čtvrtek 9. června 2016 se třída II. G vydala na dvoudenní školní výlet do míst známých z proslulé knihy Boženy Němcové Babička.

Po asi dvouhodinové cestě jsme vystoupili na nádraží v České Skalici a za pár minut jsme již stáli u brány areálu Pauli, ve kterém jsme byli ubytovaní. Po vydatném obědě jsme se vydali na krásnou procházku Babiččiným údolím. V  těchto dnech zde probíhala kulturní akce, při které oživlé postavy z knihy Babička vítají návštěvníky v místech, ve kterých se děj knihy odehrává. A tak nás na zámku přivítala kněžna Zaháňská, narazili jsme na komorníka Leopolda, slečnu Hortenzii a na Starém bělidle jsme se setkali s babičkou a vnoučaty. Procházku Babiččiným údolím jsme ukončili u Rýzmburského altánu, ale v cestě jsme pokračovali až do vesničky Žernov. Zde nám výstup na rozhlednu umožnil krásný pohled nejen na celé okolí České Skalice, ale i na vrcholky Orlických hor a Krkonoš. Procházka to byla zajímavá, naučná, což v žádném případě neznamená, že nudná! Velmi jsme si celý den užili, včetně společně stráveného večera.

Druhý den se některým vstávalo hůře, jiní byli zcela svěží na další procházku. Tentokrát jsme se vydali k vodní nádrži Rozkoš a poté k prohlídce České Skalice. Ti, kteří se rádi dozvědí něco nového, navštívili Muzeum Boženy Němcové, ostatní si odpočinuli u zmrzliny. Po obědě už nás čekala jenom cesta domů.

Pobyt v České Skalici jsme si užili a velice se nám líbil. Velmi bychom chtěli poděkovat paní profesorce Čechové a Rýparové za příjemně strávený školní výlet.

Třída II.G