Bayerische Schüler und Schülerinnen in Čáslav

7. dubna 2014

V týdnu od 5. do 12. dubna probíhá na naší škole tradiční studentská výměna s partnerským gymnáziem v bavorském Sulzbach-Rosenbergu.

Tento výměnný program s ubytováním bavorských studentů v hostitelských rodinách slaví letos již 20. výročí od svého prvního konání v roce 1994.  Během pondělního dopoledne si studenti z Bavorska prohlédli naší školu, formou krátké přednášky a diskuze se seznámili s rozdíly mezi bavorským a českým školským systémem a poté navštívili i některé vyučovací hodiny. V rámci výuky anglického a německého jazyka využili studenti a studentky gymnázia a pedagog. lycea přítomnost rodilých mluvčích ke společné konverzaci. Odpoledne pak celou skupinu českých i bavorských studentů krátce přivítal tajemník městského úřadu pan ing. Josef Ruml v obřadní síni radnice. V následujících dnech jsou na programu poznávací výlety. V úterý si studenti z Bavorska prohlédnou v doprovodu paní prof. Lenky Meszárošové Kutnou Horu, ve středu se všichni společně vypravíme na pěší „výšlap“ kolem zříceniny hradu Lichnice a do Lovětínské rokle a ve čtvrtek nás čeká návštěva Prahy, kde nás s historií a hlavními památkami Královské cesty seznámí v německém jazyce náš bývalý student Miroslav Vrána.  Skupina českých studentů se pak do Bavorska (oblasti Oberfranken) vydá v prvním červnovém týdnu.

Mgr. Kamil Navrátil, organizátor studentské výměny 2014

Poslední novinky