Best in English posedmé, letos se skvělým výsledkem!

3. ledna 2018

Závěr měsíce listopadu patřil již tradičně jazykové soutěži Best in English, určené středoškolským studentům věkové kategorie 15 až 19 let.

Soutěž Best in English je vskutku celoevropský projekt, který prostřednictvím článků a videí z běžného života účastníkům umožňuje vyzkoušet si čtenářské a poslechové dovednosti v praxi a navíc jim poskytuje cenné srovnání s vrstevníky z ostatních evropských zemí.

O rostoucí popularitě soutěže Best in English svědčí také fakt, že se do letošního 7. ročníku přihlásilo více než 17.600 studentů a studentek reprezentujících 750 středních škol z 29 evropských zemí. Jen v samotné České republice se do tohoto jazykového klání zapojilo celkem 8.152 středoškoláků z 337 škol. Také na naší škole byl o účast v této prestižní soutěži mimořádně velký zájem, což dokládá 37 přihlášených studentů čtyřletého a osmiletého gymnázia. Počet soutěžících se tak oproti loňskému roku téměř zdvojnásobil. Kvantita byla navíc podpořena i potřebnou kvalitou, což nakonec přineslo velmi slušné výsledky a zřetelné zlepšení v porovnání s předchozími ročníky. V rámci České republiky obsadila naše škola pěkné 91. příčku, celkově pak skončila na 241. místě z celkového počtu 729 hodnocených vzdělávacích institucí.

Na celkovém výsledku školy se lví měrou podílela studentka Anna Strnadová ze IV. ročníku gymnázia, jejíž umístění v nejlepší desítce (se ztrátou pouze jediného bodu obsadila 8. místo) představuje opravdu mimořádný úspěch. Jako 4. nejlepší soutěžící z České republiky navíc naše studentka od organizátorů soutěže získává poukaz na intenzivní jazykový kurz European Summer School, který proběhne o letních prázdninách v Praze. Mezi třemi nejúspěšnějšími studenty naší školy se dále umístili Alice Balažíková a Vojtěch Vařečka (oba ze IV. ročníku). Všem našim soutěžícím gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů v dalších soutěžích, třeba hned v olympiádě z anglického jazyka, jejíž školní kolo se uskuteční již v lednu.

Poslední novinky