Biologie v praxi aneb s Martinem o rybách

3. prosince 2015

Když je někdo vášnivý rybář a o rybách ví opravdu hodně, je třeba toho v hodinách biologie využít.

Martin Procházka ze sexty dokáže říci spoustu zajímavostí o každé rybě a s nadšením mluvit o těch, které sám ulovil a že jich nebylo málo. Aby nám zpestřil hodinu biologie, ulovil jelce a k „rybí pitvě“ se nenechal dlouho přemlouvat. Nechyběl popis jednotlivých orgánů a preparace plynového měchýře, žaber či požerákových zubů. Všichni pochopili, že názornost v biologickém vyučování je tím nejlepším zprostředkovatelem znalostí. Pan Komenský by měl jistě radost. Tu jsem měla jako vyučující i já, protože vidět zapáleného studenta a dychtivě přihlížející spolužáky, se nestává každý den a stojí opravdu za to.

P.S: Poděkování patří Martinu Szabo za rychle pořízené a odeslané fotografie.

Lenka Kořínková