Česká televize

18. prosince 2014

Dne 15. prosince se třída II.G vypravila do předvánoční Prahy. Cílem naší cesty bylo prohlédnout si zákulisí České televize v Kavčích horách.

Při čekání na autobus jsme hned stihli potkat slavné tváře, například Pavla Lišku. V deset hodin nás seznámili s historií televize od prvního vysílání až do současnosti. Trvalo by nám pár dní, než bychom prošli tak velký komplex, a tak nám na malém modelu ukázali, kde se co nachází. A že toho je opravdu hodně - vlasárny na výrobu paruk, kulisárny a mají i vlastní hasiče. Potom jsme se už vydali na prohlídku studií. Většinou se připravovaly kulisy na jiný pořad, ale povedlo se nám zhlédnout natáčení Kouzelné školky. Na vlastní oči jsme spatřili, jak to vše probíhá. Nakonec jsme se vrátili do uvítacího sálu. Zde byly připraveny kamery a menší zpravodajské studio, kde jsme se vyřádili a alespoň chvíli jsme se cítili slavní. Následně jsme šli nasát vánoční atmosféru na Václavské náměstí a jeli domů. Děkujeme panu profesorovi Kamilu Navrátilovi, že pro nás tento výlet zařídil, a paní profesorce Jaroslavě Šorčíkové, že nás doprovodila.

II.G