Cesta do budoucnosti s 2. L

11. dubna 2016

V pátek 8. dubna 2016 se po třídních schůzkách uskutečnila premiéra dlouho připravovaného projektu site specific performance s názvem Cesta do budoucnosti v podání DRVS 2. lycea. Co je to site specific performance? Inscenace či podívaná inspirovaná konkrétním nedivadelním prostředím (přírodní exteriéry, hrady, dvory, továrny, škola…), vycházející z něj ve svém obsahu i tvaru a uskutečněná v něm. (Richter L., Praktický divadelní slovník)

Náš tým lákal diváky na let do budoucnosti. Ti měli možnost prohlédnout si různé části lodi v podobě naší školy, ve kterých se odehrávaly důležité chvilky při přípravě na let. Navštívili tréninkový sektor (tělocvičnu), aulu, odletovou místnost (učebna č. 24), prohlédli si chodby, obdrželi své pytlíky s kyslíkem apod. I když na začátku vypadalo, že jsme špičkový tým, který je do budoucnosti určitě dostane, postupem času diváci zjistili, že není vše úplně dokonalé. Nakonec se pro jistotu neodletělo se slovy: „Budoucnost nechme budoucností a soustřeďme se na přítomnost.“

Za celým projektem stojí dlouhodobá (skoro půlroční) práce celého týmu ve složení Veronika Krajová, Aneta Tichá, Lucie Horná, Leona Littová, Lenka Čálková, Monika Vančurová, Marian Pikuliak a Tomáš Böhm. Všem patří velký dík. Také děkujeme všem, kteří se na projektu jakkoliv podíleli – materiálně nebo poskytnutím prostorů. Hlavní dík patří panu profesorovi Domkařovi za jeho vedení, pevné nervy a rady, které nám poskytl. Těšíme se na další projekty.

Za skupinu DRVS 2.L – Věra Krulišová

 

A velký dík patří také Věrce Krulišové, která nejen napsala tento článek, ale po celou dobu projektu svým úsilím a přístupem motivovala skupinu. Zejména díky ní a Veronice Krajové vše nakonec proběhlo bez větších komplikací.

Martin Domkář

Poslední novinky