Čtvrtlístek

25. února 2016

V pondělí 22. 2. 2016 se Ingrid Tillmann z kvinty, Hana Nedomová a Kristýna Chladová ze 3. lycea a Veronika Volejníková ze 4. lycea vydaly reprezentovat naši školu do Horních Počernic na Memoriál Rostislava Čtvrtlíka.

Rostislav Čtvrtlík byl český herec a dabér. Jeho posledním pražským divadelním angažmá bylo Divadlo pod Palmovkou, jako dabér vynikl zejména rolí Chandlera v seriálu Přátelé. V roce 2011 se Čtvrtlíkova životní pouť po dlouhé nemoci uzavřela. Z iniciativy jeho hereckých kolegů a přátel vznikla soutěžní přehlídka mladých recitátorů od 15 do 19 let.

 Letos se uskutečnil již 5. ročník. Celé klání bylo dvoukolové a rozdělené do dvou kategorií, recitace a dramatizace. Inka soutěžila v recitaci, ostatní dívky zvolily dramatizaci. V konkurenci zhruba třiceti soutěžících se naše želízka v ohni neztratila. Hanka s Kristýnou získaly čestná uznání, o případný postup však budou muset zkusit zabojovat příští rok. Inku v prvním kole malinko potrápila paměť, přesto ji ale porotci poslali do druhého kola. Tam už předvedla naprosto suverénní výkon a zajistila si tak účast v celostátním kole. Veronika zaujala porotu originalitou, bezprostředností i vlastní tvorbou.  Její vystoupení bylo pozoruhodné hned od počátku, a proto i ona byla vybrána do celostátního kola. To se bude konat 15. dubna v Děčíně. 

Všem dívkám patří dík za vzornou reprezentaci školy. Ince a Veronice budeme držet palce do Děčína! Dík patří také prof. Fidlerové, která zajistila organizační náležitosti a byla nápomocná v přípravě účastnic.

Napsala: Mgr. Olga Hyblerová

Poslední novinky