Cyklus přednášek s paní Blažkovou nejen o dospívání

7. ledna 2018

První středeční dopoledne v novém kalendářním roce patřilo opět paní Mgr. Aleně Blažkové ze společnosti MP Education.

Každoročně k nám přijíždí s cyklem výchovně vzdělávacích přednášek o dospívání, reprodukčním chování a správném životním stylu se zaměřením na poruchy příjmu potravy. Opakovaně jsme pro starší ročníky zařadili téma týkající se problematiky poruch příjmu potravy s názvem „ Pohled do zrcadla aneb jak se vidím JÁ“. Nebezpečí anorexie či mentální bulimie je stále aktuálnější a zdravé stravování se dotýká nás všech. Paní Blažková dokázala naše studenty zaujmout svým bezprostředním a otevřeným projevem s nepostradatelnou dávkou vtipu jazykem dnešních teenagerů. Nechyběly postřehy z vlastního života a příhody z jiných škol. Díky uvolněné atmosféře se žáci aktivně zapojili do diskuse, nejvíce otevření byli naši primánci, kteří se s přednáškou podobného typu setkali poprvé. Tak zase napřesrok!

Mgr. Lenka Kořínková