Další kola Matematické olympiády

1. března 2016

V lednu 2016 se konalo školní kolo Matematické olympiády v kategoriích C a B. Do školního kola postoupili studenti, kteří vyhověli podmínkám domácího kola.

V kategorii C soutěžili studenti I. ročníku gymnázia: Michal Šulc, Klára Losenická, Daniel Pitoňák a Michal Holec, a studenti z kvinty: David Jandečka a Tung Do Son.

Kategorie B se zúčastnili z II. ročníku gymnázia: Radoslav Hašek, Martin Kostrubanič, Vojtěch Vařečka, a ze sexty: Filip Frýba a Petra Špačková. Tato kategorie má úspěšné řešitele – k postupu do krajského kola jsou navrženi studenti Hašek, Kostrubanič, Vařečka a Špačková.

Velké ocenění zaslouží Jana Krejčíková, studentka III. ročníku gymnázia. V krajském kole kategorie A, které se konalo v lednu v Praze, se probojovala mezi 9 úspěšných řešitelů. Je třeba zdůraznit, že mezi nimi byla jedinou studentkou ze čtyřletého gymnázia, ostatní byli z gymnázií osmiletých. Janě Krejčíkové blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

T. Vránová, za předmětovou komisi MAT