Dětská scéna 2016

8. dubna 2016

Ve středu 6. dubna se v Kolíně uskutečnilo krajské kolo recitační soutěže Dětská scéna. Tato soutěžní přehlídka je určena pro děti základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Naši školu reprezentovala Inka Zahradníková z primy.

Celé klání začalo v kolínském domě dětí a mládeže registrací v 8.30. V tento moment jsme se také dozvěděly předpokládaný čas našeho vystoupení. Ten připadl na 13. hodinu a 10. minutu. Ano, vidíte dobře. Už jen za tento výkon „zvládnutého čekání“ si Inka zaslouží pochvalu. Ono není vůbec jednoduché tak dlouho soustředit pozornost a trpělivě čekat na svoji příležitost.

Ačkoli Inka do celostátního kola nakonec  vybrána nebyla, v nabité konkurenci čtyř desítek recitátorů získala cenné zkušenosti, které jistě zúročí v letech následujících.

Mgr. Olga Hyblerová