DÍLNA K PRAKTICKÉ MATURITĚ

18. října 2015

Ve dnech 29. září až 2. října 2015 proběhlo na Malé scéně Dusíkova divadla soustředění dramatické výchovy specializace (ročník 4. a).

Skupina osmi studentek intenzivně zapracovala na svém autorském představení na motivy starořecké Lysistraty. Od řešení dramaturgického posunu hry do současnosti, přes vzájemně zadávané improvizace, samostatně tvořené monology i dialogy, jsme se postupně propracovali k předběžné generálce divadelně „neučesaného“ celku, který v pátek ve 12:00 zhlédl i zástupce školy Mgr. Josef Andrle a třídní učitelka PhDr. Marie Frajerová. Do premiéry 13. dubna 2016, tedy do praktické maturitní zkoušky, se sice ještě asi mnohé změní, ale je dobře, že vznikl pevný základ, z kterého mohou studentky čerpat a rozvíjet další poznatky a dovednosti o svém maturitním oboru. Na premiéru samozřejmě pozveme!

MgA. Martin Domkář