Divadlo Drak

19. dubna 2013

Všechno se odehrálo ve středu 3. 4. 2013. Několik věrných z 1.b a z 1.L se sešlo v 7 hodin u muzea v Čáslavi, kde čekal autobus.

Dohled nad věrnými měly paní profesorky Fidlerová a Pipková. Cesta autobusem byla poměrně zdlouhavá a Hradec Králové se jevil jako velice vzdálené město. I přesto jsme se dostavili na představení (O štěstí a neštěstí) včas.  

Představení bylo o tom, jak Mazel- štěstí- a Šlimazel- Neštěstí- uzavřeli dohodu. Mazel měl jeden rok pomáhat muži jménem Tam, který žil v bídě a sám. Po roce se měl Šlimazel pokusit zničit Mazelovo dílo během jedné vteřiny. Celá hra byla opravdu působivá, zejména díky pestrému užití hry světel a stínu. 

Po představení jsme absolvovali prohlídku Labyrintu, muzea loutek a divadelní laboratoře, a herecký workshop. V Labyrintu byly vitrínky s loutkami z inscenací Divadla Drak, mnohé nás zaujaly, některé i svou děsivostí. V dračí laboratoři jsme si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak si zahrát pomocí marionet i jiných loutek a předmětů Červenou Karkulku, jak se pracuje se zvukem či osvětlením, jak se navrhují kostýmy či volí vhodné kulisy. 

Herecký workshop, v němž jsme měli přičichnout k této prastaré profesi, byl zasazen do rámce slavného příběhu Romea a Julie. Nejprve jsme se rozhýbali a rozmluvili, poté si zvolili kostým a podle něj  jsme pak improvizovali chování, tanec i  konverzaci na kapuletovském bále. Po dalších cvičeních jsme si v rolích Romea a Julie pokoušeli vyznat se vší vážností lásku, přičemž jsme si jako herci museli hlídat světlo a hudbu. Díky této etudě, jsme zjistili, že mezi námi jsou i opravdu talentované herečky. Na závěr jsme pantomimicky předaly Romeovi a Julii, které představovaly naše paní profesorky, nějaký dárek, který bychom jim chtěli dát. Pak jsme se rozloučili s Redym a Luďou, herci Divadla Drak, kteří nás dílnou provázeli, a vydali se do autobusu a domů. 

Poslední novinky