Divadlo

16. května 2013

Jak je možné divadelně vyrůst za tři roky dramatické výchovy, v pondělí 13. května ukázaly čtyřem třídám SOŠPg

studentky 3. ročníku, specializace dramatická výchova, Šárka Hospodková, Barbora Nechanická, Denisa Kubová, Kateřina Plicková, Gabriela Rutová, Michaela Skuhravá, Leona Šenková, Nikola Vojtová  a Pavlína Vokolková.

Dívky pod režijním vedením Kláry Fidlerové připravily emocionálně náročnou inscenaci podle divadelní hry španělského básníka a dramatika Federica Garcíi Lorcy Dům Bernardy Alby. Drama sesterské a obecně ženské rivality zahrály v netradičním jevištním prostoru, ringu, tzn. obklopeny ze všech stran diváky. Odměnou za několikaměsíční práci, která s sebou často nesla velké citové vypětí ,ba i slzy, jim byla reakce publika. Dívkám se v obou představeních podařilo naplnit samotnou podstatu divadla- komunikovat s diváky, předat jim nejen příběh, ale i jeho emoci a jeho téma. Proto jste v pondělí dopoledne mohli vidět vycházet z Malé scény Dusíkova divadla menší průvody očividně deprimovaných studentů a učitelů :o)

Divadelní inscenace bude součástí výchovného projektu zaměřeného na výuku divadla na střední škole a v této souvislosti se s ní budete moci setkat snad i v příštím školním roce.

Klobouk dolů za tu cestu, kterou jste, holky, urazily!

S díky

Klára Fidlerová