Euroscola 2014

20. června 2014

V dubnu 2014 bylo vyhlášeno další kolo soutěže o EU. Tentokrát měli studenti 2. a 3. ročníků SŠ zaslat fotografii s tematikou evropských voleb, aby vyhráli finanční příspěvek na cestu do Štrasburku

Autoři, jejichž fotografie získaly nejvyšší počet "lajků", získali finanční obnos na společný výlet 24 studentů na setkání ve štrasburském sídle Evropského parlamentu ve Francii. Z našich francouzských skupin tříd sexty a septimy reprezentovala svou třídu Tereza Míčková. Zájem projevili i žáci kvinty. Jejich kolektiv zastupovala svým nápaditým selfie i Adéla Štefánková, ale vzhledem ke krátké době prezentace na FB, neměla dostatečný počet hlasů. Návštěva Francie bude podpořena i projektem s návštěvou štrasburského lycea Marca Blocha a cílem poznávacího zájezdu bude i Eiffelova věž ( 125. výročí) i jiné památky Paříže.

Paní profesorka Daniela Sošková již podruhé

Výherci 1. kola soutěže Euroscola 2014

• Tereza Míčková, Gymnázium a Střední pedagogická škola Čáslav
  • Ján Žaludko, Střední škola Havířov - Prostřední Suchá, příspěvková organizace
  • Magda Postulková, Wichterlovo gymnazium Ostrava – Poruba
  • Miroslav Rešl, Střední škola teleinformatiky v Ostravě
  • Karolína Peterková, Střední odborná škola s.r.o. Česká Lípa
  • Veronika Veselá, Střední škola Havířov - Prostřední Suchá, příspěvková organizace
  • Renáta Matoušková, Gymnázium Jiřího z Poděbrad
  • Kateřina Blatoňová, Gymnázium Karviná
  • Jakub Mandík, SPŠD Moravská
  • Zuzana Roubová, Obchodní akademie Písek
  • René Skala, Obchodní akademie Písek
  • Šárka Kadavá, Gymnázium Jeronýmova v Liberci

v tomto školním roce zapojila své studenty do projektů, které jim přinesly skvělé ocenění a touženou výhru- zájezd do Francie.