Exkurze GASK

30. března 2016

Dne 23. března 2016 jsme společně s paní profesorkou Horákovou navštívily jedno z našich nejvýznamnějších historických měst – Kutnou Horu.

Celá exkurze se nesla v duchu výtvarného umění. Nejdříve jsme zavítaly k chrámu svaté Barbory. Cesta nás vedla i krásnou gotickou uličkou, kde nám naše spolužačka a průvodkyně Eliška pověděla zajímavou pověst o nešťastné dívce, která byla zazděná vlastním otcem.

Před chrámem jsme se dozvěděly spoustu dalších zajímavostí. Například, že záhonek před hlavním vchodem je do tvaru půdorysu této krásné stavby.

Mezi další památky, které jsme navštívily, patří i Kamenná kašna, Hrádek nebo Kamenný dům.

Naší exkurzi jsme zakončily návštěvou Galerie Středočeského kraje, která se nachází právě v Kutné Hoře. Abychom si vyzkoušely novou techniku-sítotisk, domluvila nám paní profesorka v galerii program, do kterého byla zapojena i výroba vlastních tašek právě touto technikou. Nejprve jsme shlédly krátkou prezentaci, která se věnovala technice sítotisku. Pro inspiraci jsme se šly rovněž podívat na výstavu Přesahy grafiky, která v galerii momentálně probíhá.

Poté jsme každá dostala tašku, na níž jsme si mohly natisknout vlastní motiv. Po důkladném promyšlení návrhu, jsme kesbu překreslily na samolepící papír, vystříhaly, nalepily na síto a poté otiskly na tašku. Pak už zbývalo vysušit fénem a naše taška byla na světě. Myslím, že za všechny můžeme říci, že jsme s taškami spokojené a nebudeme se bát s nimi někam vyrazit.

Exkurze se nám moc líbila a děkujeme paní profesorce, že jsme se mohly dozvědět a vyzkoušet něco nového a zajímavého. Určitě budeme rády, když s námi zase někam vyrazí.

 

Císařová Kateřina, Míchalová Klára, studentky 2. L

Poslední novinky