„Feministky“ z 2.L na 2. místě v divadelní soutěži

7. dubna 2014

Studentky specializace Dramatická výchova obsadily mezi jedenácti středoškolskými soubory krásné 2. místo v divadelní soutěži studentského kabaretu „Jsem lepší než Švejk“, které se konalo ve středu 2. dubna v pražském Divadle Bez zábradlí.

Soutěž, kterou ve spolupráci s výše jmenovaným divadlem pořádá již třináctým rokem pražské Gymnázium Nad Štolou, kladla na studentky nemalé nároky. Studentky měly vytvořit humornou divadelní etudu s aktuální tematikou o maximální délce trvání 8 min. Další striktní podmínkou bylo, že si svůj „kus“  (při obsazení max. 4 herců) nejen samy zahrají, ale i napíší.

To, že se se svou prvotinou nazvanou jednoduše Feministky umístily na druhé příčce, svědčí o tom, že i na čáslavském lyceu máme nepopiratelné herecké a literární talenty. To koneckonců potvrdil i spisovatel Rudolf Křesťan, jenž zasedl v porotě. Nejznámější český fejetonista ocenil zejména dobře napsaný scénář a po vystoupení našich studentek si vyžádal odhalení autorky textu. Tou je Veronika Volejníková, které proto patří náš velký dík, stejně jako paní profesorce Kláře Fidlerové za to, že celý projekt vůbec pomohla uskutečnit.

Přestože se na jeho vzniku a zkoušení podílely všechny studentky specializace DV, svou kůži na trh, přesněji na jeviště Divadla Bez zábradlí, nesly Eliška Třasáková, Tereza Procházková, Zuzana Jirků a Veronika Volejníková. Upřímné díky těm, které hrály, a upřímné díky těm, které své vystoupení oželely a své kamarádky podpořily z hlediště.

Za 2. L

Tereza Procházková