Festival MATEŘINKA Kolín 2014

27. března 2014

Ve čtvrtek 20. března dostala naše třída 3. SOŠPg možnost podívat se na přehlídku „Mateřinka“ ve městě Kolín

Jedná se o  oblastní přehlídku hudebních, tanečně sportovních a dramaticko-výtvarných pódiových vystoupení mateřských škol. Byli jsme přizváni  jako pomocníci a organizátoři celé akce.Těšit jsme se mohli na představení jedenácti skupin dětí z devíti mateřských škol z širokého okolí pod vedením jejich paní učitelek, které si připravily vystoupení různého charakteru - povětšinou se jednalo o tanec či jiný pohyb (např. skákání na trampolínách apod.).  Vidět jsme mohli  vystoupení na téma: „Večerníček“, „Máme rádi zvířata, „Hasiči“, „Hurá do světa“… Představení  byla velmi nápaditá a inspirativní.  Odrazila se  v nich dlouhodobá a kreativní práce p.učitelek a jejich dětí.  Já i moji spolužáci jsme byli rozděleni do skupin ke všem mateřským školám, abychom jim pomáhali s přípravou a zaměstnáváním dětí před samotným vystoupením, které začínalo až ve 13:30hod. V dopoledních hodinách probíhaly technické zkoušky, které se pochopitelně neobešly bez komplikací (např.nefungující DVD..) Nakonec vše  dobře dopadlo a vystoupení byla úspěšná.Všechny děti dostaly ocenění. Kdo však postoupí do celostátního kola, které se bude konat v květnu v Nymburce 2014, se dozvíme později. Celý program byl natáčen nejen pro porotce, ale i pro účinkující, aby měli  vzpomínku  na  krásně strávený den. Nejeden z nás při zpáteční cestě podřimoval ve vlaku, neboť únava z dlouhého dne  byla na místě, ale za sebe rozhodně nelituji. Akce se mi moc líbila.Chtěli bychom také poděkovat paním profesorkám – Zdeně Nové a Marii Frajerové, které nás na „exkurzi“ doprovázely.
Za 3. SOŠPg děkuje Lucie Miřátská