Finále „Čtvrtlístku“

3. května 2018

Dne 24. dubna 2018 se v Děčíně konalo celorepublikové finále memoriálu „Čtvrtlístek“, pořádaného jako vzpomínková akce na dabéra a herce Divadla pod Palmovkou Rostislava Čtvrtlíka.

Přehlídka určená pro studenty středních škol a gymnázií se konala již sedmým rokem. Studenti soutěžili v kategoriích poezie a próza a dramatizace divadelních textů. Výkony hodnotili bývalí kolegové a kamarádi Rostislava Čtvrtlíka z divadla nebo dabingu (např. seriál Přátelé), jmenovitě Pavla Rychlá, Miriam Chytilová, Stanislava Jachnická a další.

Studentka septimy Ingrid Tillmann na krásný děčínský zámek přijela a v tvrdé konkurenci obstála.

V kategorii poezie a próza vyhrála „Zvláštní cenu poroty za vlastní tvorbu“.

Po vyhlášení měli recitátoři možnost si s herci popovídat o svých výkonech a získat od profesionálů cenné rady zkušenosti.

Celý den byl velmi inspirující, díky vzpomínkám na vynikajícího herce a skvělou osobnost Rostislava Čtvrtlíka i faktu, že se tolik mladých lidí rozhodlo věnovat se poezii a dramatu a předvést své výkony na jevišti.

Ingrid gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších ročnících.