Handmade v hodinách biologie

28. února 2016

Také v letošním roce si studenti druhého ročníku gymnázia a sexty zpestřili výuku biologie, přesněji tematického celku ptáci, tvorbou modelů opeřenců z celého světa.

Každý si vybral svého oblíbence a potom už jenom tvořil. Každý podle svých představ, někdo pečlivě s velkou dávkou zodpovědnosti, jiný s nádechem ledabylosti, ale všichni měli možnost vytvořit něco krásného, výjimečného, něco, co se stane ozdobou třídy a nad čím se mnohý z nás pozastaví.  A že se to některým povedlo! K nepřehlédnutí je určitě tukan Anety Horálkové, tučňák Simony Břeňové, páv Leony Navrátilové nebo perlička Elišky Váňové. Tak bych mohla jmenovat i tvůrce dalších povedených modelů z nejrůznějších materiálů, pečlivě dokreslených a vytvarovaných. A jaký je přínos pro samotné studenty? Nejenže se zblízka seznámí s „krásou ptačího těla“ (včetně anatomických parametrů), ale alespoň na chvíli propadnou kouzlu „Handmade“.

Lenka Kořínková