Harachov

15. března 2015

V sobotu 14.3. se třídy I. G a Kvinta vrátily z týdenního lyžařského kurzu v Harrachově

Výcvik probíhal na sjezdových lyžích, běžeckých lyžích a na snowboardu. Sněhu jsme měli stále dost a užili jsme si i sluníčka. Ve čtvrtek odpoledne proběhl závod na běžkách, studenti absolvovali okruh o vzdálenosti 3 km. Ti nejlepší byli odměněni originálními diplomy vyrobenými 2. ročníkem pedagogické školy pod vedením paní profesorky Veroniky Horákově. Během kurzu jsme navštívili místní nejstarší fungující sklárnu v Čechách, kde jsme mohli vidět tradiční ruční výrobu sklářskými píšťalami a foukání do dřevěných forem.  V termínu našeho kurzu probíhalo v Harrachově MČR žactva ve skocích na lyžích, což pro nás bylo také velkým zážitkem. Domů jsme se všichni vrátili bez zranění a doufám, že s hezkými vzpomínkami!

Za kabinet TV L. Formanová