HARE, HARE, HARE

9. března 2017

V pondělí 6.3. 2017 se třídy sexta, 2. L a seminář 4. SOŠPg vydaly za doprovodu profesorek Hyblerové a Frajerové na exkurzi na farmu Hare Krišna. Dopraveni na místo panem Hoskovcem jsme se vydali na dalekou pouť (2,5 km), jež se v řadách studenstva nesetkala s velkým nadšením.

Na samotné farmě nás přivítal místní mnich a poté, co nás usadil v chrámové místnosti s oltářem Kršny, s námi vedl velmi otevřenou a přátelskou debatu na témata, která jsme si sami zvolili. Naučili jsme se též zpívat posvátnou mantru Hare Krišna za doprovodu jednoduchého tance a nástrojů.

Po vyčerpávajícím zpěvu nás vyznavači tohoto náboženského směru pohostili posvátným jídlem, které sám Kršna nejprve přijal, což umocnilo atmosféru celého oběda. Jídlo bylo vskutku jedinečné a pojímalo velmi široký, pestrý a výrazný chuťový oblouk, jenž někteří studenti, zhýčkaní západní kuchyní a fastfoody, neocenili, jiní naopak. Posledním prvkem exkurze byla prohlídka samotného statku.

Získání nových znalostí probíhalo formou diskuze, což studenti velmi ocenili a s celou exkurzí byli spokojeni. Návštěvu tohoto jedinečného místa a poznání nové kultury i životního stylu rozhodně doporučujeme.

Za sextu Radek Bydžovský a David Jandečka