Harrachov 2016

9. března 2016

Milí kolegové, rodiče a studenti, posíláme vám hodně pozdravů z lyžařského výcviku v Harrachově. Přesun proběhl bez problémů, takže (v sobotu) před jedenáctou jsme byli na místě.

Z Čáslavi jsme odjížděli v 8 hodin, což byl pro mnohé hodně časný termín, jelikož většina účastníků kurzu strávila předchozí večer a noc na „našem“ plese oktávy a 4. ročníku. Nicméně v 7.45 stáli všichni na „značkách“, vč. pana Hoskovce, takže jsme mohli vyrazit.

Harrachov nás přivítal slunný a ještě docela zasněžený. Ubytovali jsme se, k obědu si dali čínu s rýží a vyrazili na pěší obhlídku terénu na Mumlavské vodopády.

V neděli se počasí nepředvedlo v nejlepším světle, protože lilo jako z konve. Sníh tál před očima a my se modlili, aby se „ ve vyšších polohách srážky proměnily na sněhové“, jak nám to koneckonců dlouhodobě slibuje Alena Zárybnická.  To se nakonec stalo, ale protože se teploty držely stále nad nulou, vše téměř okamžitě odtávalo.  Krakonošovy rozmary nám ale nezabránily odpoledne vyrazit na běžky. Absolvovali jsme nezbytnou instruktáž a vydali se na trať. Tříkilometrový okruh nakonec zvládli všichni, ačkoli v jednom případě se zlomeným vázáním, v několika dalších se vzteklými či lítostivými slzami v očích, povětšinou ale s úsměvem na rtech.

V pondělí se frekventanti konečně dočkali a šlo se na sjezdovky, příp. na snowboard. Kvalita sjezdovek je hlavně dopoledne ještě velmi obstojná, odpoledne ale svah připomíná spíše oranici. To  ale studentům vůbec nevadí. Většina je toho názoru, že i těžší sjezdovka je lepší než běžky. Tělocvikáři jsou ale názoru přesně opačného…

Dnes (úterý ráno) tu sněží a fouká. Tak nám držte palce, ať to tady zvládneme bez úrazu a v dobré náladě.

Za realizační tým napsala Mgr. Olga Hyblerová.