Holky z Venuše, Kluci z Marsu

10. ledna 2016

První úterní dopoledne nového roku 2016 studentům zpestřila výchovně -vzdělávací přednáška paní Mgr. Aleny Blažkové.

Každoročně k nám přijíždí, aby studentům prvních ročníků předala co nejvíce informací, které se týkají dospívání, reprodukčního zdraví, sexuálního chování a vůbec mezilidských vztahů. Vše probíhá pod záštitou společnosti MP Education a nutno říci, že projev paní Blažkové je jedinečný a nezapomenutelný. Studenti si tak mohli užívat nejen přednášku plnou známých i nových informací z oblasti sexuálního života, ale zároveň si vyslechli spoustu příhod ze škol, kde paní Blažková přednášela. A že jich nebylo málo! Společně odkrývali mnohá „tabu“ a intimnější otázky jim byly zodpovězeny „mezi čtyřma očima“. Po dlouhé době si povídání s velkým zaujetím mohli užívat i studenti primy, pro které byl připraven jednohodinový blok o nástrahách puberty. Přednášky paní Blažkové jsou každoročně obohaceny o nové informace či příběhy, ale přístup ke studentům je vždy stejný – otevřený, milý, vstřícný, s dostatkem vtipu a pochopení.

Lenka Kořínková