Hodina dějepisu strávená na čáslavské věži

26. března 2014

1. ročník pedagogické školy strávil svoji páteční hodinu dějepisu na čáslavské věži.

Využil její bohaté historie ohledně husitů ke své výuce. Žákyně s jedním žakem vyrazili druhou hodinu přes náměstí. Došli k informačnímu centru, kde vyhledali svojí průvodkyni. Ta jim odemkla dveře k poznání naší věže. Nejprve jsme vyšli schody do prvního patra. Zde jsme se dozvěděli o založení věže. Poté jsme vyšli do nejvyšších pater, kde jsme si poslechli pilně připravené referáty našich spolužaček o husitství. Naše skvělá fotografka, Zuzka Ulčová, vše zachytila a fotografie nám nabídla. Někteří si tento adrenalinový výstup užili a vychutnávali úžasný rozhled, jiní se báli chodit po vratkých dřevěných schodech a podlaze. Někteří dokonce počítali schody, aby se přesvědčili o jejich správném Každopádně jsme si to všichni užili a odnesli si skvělý zážitek a spoustu nových vědomostí. Za to děkujeme našim spolužačkám, paní profesorce a naší skvělé paní průvodkyni.

Studentka 1. SOŠPg