Hodnocení výsledků

7. listopadu 2013

letošních voleb do parlamentu ČR se ve středu 6. 11. 2013 v aule čáslavského gymnázia ujala osoba z nejpovolanějších- prof. PhDr. Vladimíra Dvořáková

Tato mediálně známá politoložka, vedoucí Katedry politologie na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze, vysvětlila studentům přístupnou a srozumitelnou formou úskalí parlamentních voleb vůbec a úskalí současných volebních výsledků zvláště.

Pro studenty zajímavou vložkou byla pasáž týkající se volebního marketingu, práce s reklamou a porovnávání volební kampaně v ČR s kampaní vedenou v USA nebo např. v Peronově Argentině.

Druhá část setkání s prof. Dvořákovou byla věnována četným dotazům studentů. Všem účastníkům besedy, včetně paní profesorky Dvořákové, ovšem chyběla prognóza dalšího vývoje v naší republice. Jak řekla paní Dvořáková: „Protože nemám věšteckou kouli, musíme si počkat na další události..“

Mgr. J. Šorčíková