Jak jsme jeli do Prahy- 3. lyceum

26. června 2015

Naše škola právem jest označována za příkladný institut, jenž své studenty skvěle připravuje nejen na složení maturitních zkoušek, ale především na využití získaných dovedností v praktickém životě. Z toho důvodu snaží se páni profesoři jinak monotónní koloběh vyučovacích hodin co nejvíce oživit

Naše profesorka angličtiny paní Jana Fričková se však rozhodla posunout tato zpestření ještě o level výše.  V jejích hodinách se proto těšíváme zejména na pravidelné páteční plenary section, předplatné anglických časopisů, rozbory britské a americké literatury a vůbec nejoblíbenější role play. V rámci předmětu Konverzace v anglickém jazyce rozhodla se paní profesorka spolu se svou kolegyní Renátou Slobodovou a za doprovodu naší paní třídní profesorky Ilony Pipkové, zařadit pro třetí ročníky i výlet do Prahy, pořádaný na konci druhého pololetí, který nám byl odměnou za poctivou práci po celý rok.

Měsíc předtím byly tedy každému z nás přiděleny památky a významná pražská místa + studenty oblíbené podniky jako Starbucks nebo KFC, které nelze přiřadit ani do památek, ani do významných pražských míst. K přiděleným památkám vypracoval každý student kratičké povídání, které shrnovalo ty nejdůležitější informace o daném objektu.

23. června jsme se tedy vydali na prohlídku Prahy. Hned zpočátku nasadila paní profesorka Fričková tak svižné tempo, že jsme za ní leckdy až vláli. Pokaždé, když jsme se zastavili na vybraném stanovišti, nejeden z nás musel chvíli vydýchávat, aby byl schopen slova. Navzdory tomu byl však náš slovní projev velmi zdařilý.

Krom notoricky známých míst, jako je třeba socha svatého Václava, Karlův most nebo Klementinum, jsme navštívili i místa, o kterých mnozí neměli ponětí, či taková, kolem kterých bychom při běžné návštěvě Prahy zřejmě prošli bez povšimnutí. Mezi taková místa patřil například obchůdek s oblečením od slavné návrhářky Blanky Matragi, kam jsme měli (díky diplomatickým schopnostem paní profesorky) možnost nahlédnout, sklářský obchod Moser nebo kavárna Costa Caffe.

Za zmínku jistě stojí i zajímavá prohlídka astronomické věže, ze které jsme si mohli vychutnat snad nejlepší pohled na město. Krom toho jsme se dozvěděli mnoho o historii věže, o místní knihovně či o astronomických přístrojích.

Pokud nepočítám krátkou závěrečnou spršku, kterou nám nečekaně poslala obloha, musím výlet zhodnotit velice kladně. Praha byla krásná, místa vybrána s pečlivostí a naše povídání o památkách- jak prohlásila paní profesorka- were prepared very carefully.

Nezbývá nám tedy, než za tento výlet a originální nápad zpestření výuky poděkovat. Děkujeme!

Veronika Volejníková 3. Lyceum