Jude Raus

4. listopadu 2013

je název LARPu (Live Action Role Play), kterého se naše skupina specializace dramatické výchovy zúčastnila ve čtvrtek 10. října ve sklepení ZUŠ v Čáslavi

LARP velmi precizně připravila Vendula Borůvková, spisovatelka a divadelní dramaturgyně z Brna. Příběh, který pracuje s reálnými historickými událostmi, se odehrává během třetího spojeneckého náletu 15. března 1945 v kolínském sklepení, kde se setkává 12 osob. Mezi nimi sourozenci  Polackovi, Židé, kteří uprchli z koncentračního tábora. Co teď? Jak se zachovají ostatní? Řešení záleželo jen na nás a na charakteristice postav, které jsme hrály. To nebylo vůbec lehké, neboť jsme dívčí skupina a bylo nutné ztvárnit i mužské postavy.

Byly jsme ve sklepení, slyšely jsme sirény, rány, sypání zdí. A šlo se na věc. Hrály jsme jako o život, užívaly jsme si to, byla to paráda. Po půldruhé hodině jsme odcházely plné dojmů, stále jsme přemítaly, co jsme prožily. Komorní LARP Jude Raus je velmi dojemný. Po skončení jsme nebyly schopné ani mluvit, stále jsme situaci prožívaly. Bylo to něco neuvěřitelně skvělého. Kdo si to nezkusí, neuvěří! Rozhodně se chceme zúčastnit dalšího LARPu.

Lenka Černovská, 3. ročník pedagogického lycea

Poslední novinky