KMD - Klub mladých diváků – nabídka pro nové zájemce

9. září 2013

Pro milovníky divadla je určen Klub mladého diváka, který má již dlouhou tradici na naší škole a umožňuje studentům několikrát ročně vyjet do Prahy a podívat se na rozličné scény slavných divadel.

Národní, Stavovské, Vinohradské divadlo, Divadlo v Dlouhé, ABC, Hudební divadlo Karlín, Hybernia, Pod Palmovkou, Na Fidlovačce a další nabízejí v rámci předplatného, které činí 640,-Kč na školní rok 2013-2014, šest  představení, jež určitě stojí za zhlédnutí. Letos začínáme již ve středu 16.10. 2013 hrou Cyrano z Bergeracu v Národním divadle. Dále nás čeká skvělý muzikál My Fair Lady. Jezdíme pokaždé autobusem v 16.00h od muzea, jízdné 130,- Kč, vracíme se kolem 23.00h. V Praze vždy zbývá čas na kratší procházku v centru města.

V loňském školním roce 2012/2013 nás dojal příběh Edith a Marlen s šansony Edith Piaf a Marlen Dietrich, ale také pobavil svým výkonem Jiří  Vondráček v Goldoniho komedii Lhář. Další hry The Greatest Hits, Drama v kostce v Ypsilonce a Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120minutách byly velmi moderně pojaté. Vrcholem této sezóny byl pro mnohé studenty muzikál  Jesus  Christ Superstar v Hudebním divadle v  Karlíně. Z předminulých ročníků vzpomínáme na vynikající představení Mikve, muzikál Carmen, na operu i balet.

Doufáme, že i v následujícím roce bude stále dostatek zájemců o Klub mladého diváka a že budeme mít možnost pokračovat v mnohaleté tradici.

Přihlaste se, neváhejte! Bližší informace a seznam najdete na nástěnce v přízemí – KMD.

Marie Pekárková a Marie Frajerová