Kolínské setkání s Miláčkem

9. listopadu 2014

Nadešel den očekávané exkurze do divadla v Kolíně, kterého se zúčastnili studenti z gymnázia a pedagogické školy.

Tato exkurze byla rozdělena na dvě části. První část se týkala zhlédnutí divadelní adaptace slavného a provokativního románu Miláček. Toto dílo od autora Guy de Maupassanta bylo v podání mladých herců z kladenského souboru převedeno do moderní podoby, což ocenila zejména mladší generace. Děj se točil okolo mladíka Georgese Duroye, který neměl peníze, vzdělání ani budoucnost. Po setkání se svým starým přítelem se mu však otevřely dveře k lepším zítřkům. Georges, který je obdařen kouzlem osobnosti a neuvěřitelně pohlednou tváří, má velkou slabost pro ženy. Z naivního mladíka se stává přispěvatel prestižních novin a začíná jeho „spanilá jízda“ po ložnicích mnoha žen, čímž uspokojuje své ambice.

V druhé části exkurze jsme měli díky paní profesorce Fidlerové možnost nahlédnout na divadlo z jiné stránky. Setkali jsme se s panem Martinem Drahovzalem, dramaturgem kolínského divadla, který nás provedl veškerým zákulisím a tím nás obohatil o nové poznatky z oblasti divadla. Myslím, že za nás za všechny můžeme říci, že jsme si tento den velmi užili.

Michaela Vencová (3.b), Lucie Vacková (3.a), Barbora Nermuťová (3.a)