Konverzační soutěž v německém jazyce a její školní kolo

18. prosince 2014

Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce se konalo ve čtvrtek, dne 18.12.2014, v dopoledních hodinách.

Soutěže se zúčastnilo ve III. kategorii celkem 16 studentů a studentek z gymnázia a pedagogického lycea. V první části se žáci soustředili na poslech s porozuměním a v druhé části na konverzační téma a popis obrázku. Soutěž probíhala v milé a přátelské atmosféře, ale vyhrát mohli pouze tři soutěžící, kteří postupují do okresního kola. První místo obsadil Šimon Hanzal (Septima), druhé místo vybojovala Eliška Chudomelová (Sexta) a třetí její spolužačka Do Hanh Minh (Milli).

První tři soutěžící postupují do okresního kola, které se uskuteční koncem ledna na našem gymnáziu. Gratulujeme a budeme držet palce!

Všem zúčastněným děkujeme za dobrou reprezentaci a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Ivana Frýbová, Lenka Meszárošová a Kamil Navrátil