Krajské kolo soutěže v anglickém jazyce s příchutí bronzu!

3. dubna 2017

Minulé úterý, tj. dne 28. března, zaznamenala naše škola další medailový úspěch na poli cizích jazyků.

V prostorách Gymnázia Kladno se již tradičně konalo krajské kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Z celkového počtu pěti soutěžních kategorií jsme letos měli zastoupení pouze v kategorii III.B, určené studentům, kteří delší dobu pobývali v anglojazyčném prostředí. Z naší školy se na poněkud strastiplnou cestu do Kladna vydal, v doprovodu paní profesorky Jany Novákové, pouze jediný student – sextán Tomáš Volenec.

V kategorii III. B se v letošním roce utkalo celkem deset studentů a studentek. Všichni účastníci museli v průběhu soutěže prokázat nejen poslechové dovednosti, ale především výřečnost, nápaditost a bystrý úsudek při řešení různých komunikačních situací, porovnávání obrázků a zodpovídání záludných otázek poroty, ve které nechyběli ani rodilí mluvčí.

Přestože se náš reprezentant účastnil krajského kola vůbec poprvé, nezalekl se velmi kvalitní konkurence a za svůj sebevědomý výkon si nakonec vysloužil bronz. Našemu bronzovému medailistovi gratulujeme a přejeme mu mnoho dalších lingvistických úspěchů v letech příštích.

za vyučující anglického jazyka

Mgr. Tomáš Burda

 

Poslední novinky