Královská cesta v Praze

25. června 2013

Ve středu 19. června jsme se my, studenti septimy vydali na Královskou cestu po Praze.

Během exkurze jsme svým spolužákům přiblížili významné pamětihodnosti v anglickém jazyce. Teď si říkáte, proč v angličtině? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Na exkurzi nás vzala paní prof. Slobodová, profesorka angličtiny, proto bylo logické mluvit v angličtině. Takovéto zpestření mnohé z nás zaujalo a zejména byla legrace hrát si na anglické turisty. Mělo to i praktickou stránku – přípravu k maturitě, která nás čeká příští rok.

Těmi jsme se stali na začátku naší trasy a to na Pražském hradě, dále jsme navštívili Černínský palác, Nerudovu ulici, Malostranské náměstí, ale i Karlův most. Naši cestu jsme ukončili na náměstí Republiky povídáním o Muchově výstavě či Prašné bráně.

Tímto chceme za celou třídu septimu poděkovat naší třídní profesorce Slobodové za zorganizování této exkurze.

Studentky Kateřina Mastíková a Adélka Semrádová.