Loučení s KMD

11. května 2016

Do konce našich gymnaziálních dnů zbývá již velice málo, a proto jsme se rozhodli završit naši docházku rozloučením s KMD.

Někteří z nás jsou členy již pět let, během nichž jsme měli možnost zhlédnout desítky představení obvvykle vysoké kvality na prknech nejrůznějších pražských divadelních scén, od těch nejvýznamnějších, jakými jsou Národní divadlo nebo Divadlo na Vinohradech, až po divadla malých forem, například Studio Ypsilon a Divadlo Na zábradlí. I výběr žánrů byl velice pestrý, a tak jsme spatřili nejen činohru, ať už v podobě tragédie či komedie, ale i balet a muzikál, jinými slovy, každý si vždy nalezl to své. Nemůžeme také zapomenout na obrovský přínos v oblasti literatury, jež dozajista využijeme při naší maturitní zkoušce.

Ohlédneme-li se za letošním ročníkem: strávili jsme čas s Václavem Havlem nejen jako osobností v inscenaci Velvet Havel v Divadle Na zábradlí, ale dokonce jako s autorem  Zahradní slavnosti prezentované ve  Stavovském divadle. Cestovali jsme do Želar prostřednictvím Divadla Rokoko; zabloudili jsme do Středomoří díky muzikálu Mamma mia v Kongresovém centru; pomocí Misantropova svérázného přístupu zobrazeného ve Švandově divadle jsme odhalili Molièrovu kritiku společnosti a symbolickým završením byl zábavně-naučný pořad přibližující život dvojice Voskovce a Wericha a jejich Osvobozeného divadla v V+W revue, tentokrát v podání Divadla ABC.

Chtěli bychom vyjádřit veliké díky paní profesorce Pekárkové za perfektní organizaci a výběr představení a za zprostředkování této jedinečné možnosti. Také bychom rádi poděkovali profesorkám Frajerové a Soškové za spoluúčast na organizaci a pravidelný, příjemný doprovod. Náš vděk samozřejmě patří i všem ostatním, kteří se jakoukoli činností podíleli na KMD.

Obracíme se tímto k Vám, kteří máte zájem o kulturu všeobecně a zejména divadlo, staňte se členy Klubu mladých diváků a rozšiřte řady abonentů od další sezóny 2016/ 2017.

Oktáva

Poslední novinky