Malý dráček z Austrálie

20. března 2016

Představovat Eldesta, tedy samečka agamy vousaté (australské) z učebny biologie již mnohým studentům nemusím.

Sami s ním jistě „prohodili“ pár slov a mnozí si zahřáli ruku jeho teplým bříškem. A jak se v naší škole vlastně objevil? Za vším stál nápad studentek prvního ročníku Kláry Losenické a Lenky Macháčkové. Ty se také o Eldesta starají a o tom, že to není až tak jednoduché, by mohly vyprávět. Za týden dokáže spotřebovat až 50 cvrčků (obalených ve vitamínovém prášku), někdy dostane na přilepšenou saranče nebo myší holátko. Nepohrdne ani pakobylkami, které dostává přímo z naší školní množírny. Tuto proteinovou stravu mu pečovatelky zpestřují třeba rukolou, polníčkem nebo pekingským zelím. K tomu všemu potřebuje nejméně desetihodinový zdroj tepla a světla z UVB  žárovky a koupací jezírko. Ve svém teráriu se musí Eldest cítit jako v suché polopoušti.

Všechny výdaje jsou financovány z peněz vybraných na environmentální výchovu. Díky vám všem je naše škola o něco exotičtější, zajímavější a útulnější. I samotná agamoterapie není vůbec k zahození. Přijďte k Eldestovi  jen tak pobýt, posedět a uvidíte sami.

Lenka Kořínková   

Poslední novinky