Matematická olympiáda

14. února 2017

Školní kolo Matematické olympiády kategorie A proběhlo v prosinci před vánočními prázdninami.

V kategorii A soutěžili studenti a studentky třetích a čtvrtých ročníků vyššího gymnázia. Postup do krajského kola vybojovali Jana Krejčíková z IV. ročníku, Petra Špačková ze septimy, Radoslav Hašek a Vojtěch Vařečka, oba z III. ročníku. V náročném krajském kole, které se konalo v lednu v Praze, byli nejlepší a na výsledkovou listinu se dostali Jana Krejčíková a Radoslav Hašek.  Všem děkujeme za reprezentaci školy, zvláště pak Janě Krejčíkové, která matematické soutěže řeší po celou dobu studia na čtyřletém gymnáziu.

Kategorie B a C pro studenty prvních a třetích ročníků měla sice ve školním kole zastoupení, ale potřebného počtu bodů k postupu do kraje nikdo nedosáhl. Přesto všem účastníkům děkujeme a doufáme, že za rok se opět zúčastní.

T. Vránová, za předmětovou komisi matematiky