Matematický klokan

29. března 2017

Tradiční a oblíbená soutěž Matematický klokan proběhla ve škole dne 17. března 2017. Soutěže se každoročně účastní studenti, kteří rádi řeší zajímavé matematické úlohy a chtějí si ověřit, zda umí propojit znalosti nabyté v hodinách matematiky s úlohami zadanými poněkud netradičně.

Letos studenti soutěžili ve třech kategoriích – Benjamín, Junior a Student. V kategorii Benjamín byla nejlepší Inka Zahradníková ze sekundy. V kategorii Junior obsadil první místo Vojtěch Pavlas z I. ročníku gymnázia. V kategorii Student zvítězil Martin Kostrubanič ze III. ročníku gymnázia.

Tabulky s umístěním jsou vyvěšeny na nástěnce v hale školy. Deset nejlepších z každé kategorie postupuje do okresní statistiky.

Všem zúčastněným studentům děkujeme za zájem o soutěž a těm nejlepší patří gratulace!

T. Vránová, za předmětovou komisi MAT