Matematické soutěže jdou do finále

28. května 2014

Okresní a oblastní kola matematických soutěží proběhla během měsíců duben a květen.

Okresní statistika soutěže Matematický klokan byla pro naši školu úspěšná. V kategorii Kadet obsadil Filip Frýba z kvarty 3. místo, v kategorii Junior se umístil Petr Hromják z II. ročníku gymnázia na 2. místě.

V okresním kole Matematické olympiády v kategorii Z8 se nejlépe umístil David Jandečka z tercie, který obsadil 3. místo. V okresním kole Pythagoriády v kategorii 8. ročníků byla velmi úspěšná Barbora Vášová z tecie, která se umístila na 2. místě.

Studentky vyššího gymnázia, které se probojovaly do krajského kola Matematické olympiády, se rozhodně neztratily ani ve velké konkurenci, která v kategorii C byla. Minh Do Hahn z kvinty se stala úspěšnou řešitelkou a Jana Krejčíková z I. ročníku gymnázia se zařadila mezi úspěšné účastníky.

Všem studentům a studentkám, kteří se po celý letošní školní rok účastnili matematických soutěží a reprezentovali školu v okresních a krajských kolech, vyučující matematiky děkují.

RNDr. Taťána Vránová, za předmětovou komisi MAT